• Úvod
  • Fakulta
  • O fakultě

Zemědělská
fakulta

Změň s námi dosavadní podobu zemědělství, studuj na Zemědělské fakultě JU

Historie fakulty

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích je moderní fakultou s mnohaletou tradicí sahající až do roku 1960. V roce 1991 pak byla jednou ze zakládajících fakult a stála u zrodu nově vznikající Jihočeské univerzity. Budovy fakulty jsou lokalizovány v příjemném prostředí univerzitního kampusu na západním okraji města. K dispozici jsou také pokusné pozemky, statek a experimentální plochy.

Studium na fakultě

ZF JU poskytuje vysokoškolské vzdělání ve všech stupních studia, tj. v bakalářských, navazujících magisterských i doktorských studijních programech. Mezi nežádanější studijní programy patří Zootechnika, Zemědělská technika a technologie, Pozemkové úpravy a převody nemovitostí nebo Agropodnikání. Mezi další zajímavé studijní programy s menším počtem studentů se pak řadí Agroekologie, Zemědělství, Zemědělské biotechnologie nebo Kvalita a zpracování zemědělských produktů. Všechny studijní programy jsou akreditovány v prezenční formě, některé pak nabízíme také ve formě kombinované.

Vědecko-výzkumná činnost

Vědecko-výzkumné aktivity fakulty se zaměřují na oblasti zemědělství, přírodních věd, agroekologie, techniky a vývoje nových technologií, biotechnologií, chemie, kvality a zpracování zemědělských produktů nebo krajinného managementu. Fakulta také intenzivně spolupracuje s podnikatelským sektorem v oblasti poradenství a smluvního výzkumu. Převážná většina výzkumných aktivit ZF JU je proto výrazně orientována na aplikovaný výzkum s přínosem pro společnost. Ze zajímavých projektů v této oblasti můžeme uvést například experimentální fakultní minipivovar, laboratoř pro spolupráci s praxí nebo Centrum pro nejlepší dostupné techniky pro intenzivní chovy hospodářských zvířat (BAT centrum JU).

Spolupráce se zahraničím

V posledních letech se ZF JU také čím dál častěji zapojuje do výzkumu ve spolupráci s pracovišti v zahraničí. Internacionalizace fakulty pak nabízí studentům možnost vycestovat na špičková zahraniční pracoviště do zajímavých destinací, kde mohou dále prohloubit své znalosti a dovednosti.

Promo video

Zemědělská fakulta

Jihočeská univerzita

O nás na YouTube

Otevření Muzea pivovarnictví

Otevření Minipivovaru ZF

Jak se vaří chlebové pivo

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.zf.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích