Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice

Nedílnou součástí Účelového zařízení Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské Univerzity je Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice, který je provozován Jihočeskou univerzitou (JU) a městem České Budějovice. Městské útulky jsou neocenitelná zařízení pro ochranu a péči o zvířata v nouzi. Jihočeská univerzita přebírá takovou zodpovědnost a poskytuje prostředky a personál pro takové zařízení. Útulek nabízí azyl zatoulaným i opuštěním psům z katastru města (ČB). K dispozici jsou jak vnitřní, tak i venkovní kotce, veterinární ošetřovna a stabilní personál zajišťující péči o zvířata, v některých případech s dost často pohnutou historií. Milou tradicí je výpomoc dobrovolníků, kteří chodí umístěné psy pravidelně navštěvovat a venčit. Pomoc psům v útulku je velmi důležitá a může mít velký pozitivní dopad na jejich životy. Díky tomu, že se útulek nachází v areálu Fakulty zemědělské a technologické, mají studenti či zaměstnanci JU možnost zapojit se do dobrovolnických aktivit.

Pokud chcete umístěným psům pomoci i různými dary, v útulku uvítají především pevné obojky s klasickým kovovým zapínáním (nejlépe kožené, nebo pevný popruh) a to hlavně na velké psy. Dále dlouhá vodítka (ideálně přepínací) a starší deky (nikoli peřiny, spacáky, matrace nebo cokoli s výplní – psi je trhají a mohli by výplň pozřít). Skvělou volbou pro dar jsou kvalitní krmiva – granule nebo konzervy vhodné pro různé věkové kategorie psů (štěňata, senioři atd.) nebo speciální diety. Vyhněte se krmivům s vysokým obsahem obilovin a obarveným "tyčinkám", protože mohou psům způsobovat trávicí obtíže.

• Aktuální seznam psů k adopci v útulku naleznete na webu pesweb.cz.

Svým sdílením můžete pomoci najít zdejším psům nový domov a majitele.

Další informace o možnostech útulku naleznete pod tímto odkazem:

Kontakt na útulek

Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice