Tisková konference k XXXI. Mezinárodnímu pivnímu festivalu

pivnipecetV konferenčních prostorách minipivovaru a pivovarského muzea Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Na Zlaté stoce v Českých Budějovicích se 14. 9. 2021 uskutečnila tisková konference k XXXI. Mezinárodnímu pivnímu festivalu. Ten se na Výstavišti České Budějovice uskuteční pro veřejnost 24. 9. – 25. 9. 2021. Odborné degustace proběhnou od 20. 9.  24. 9. V letošním roce se do soutěží zapojilo 271 pivovarů z celého světa, včetně našeho univerzitního mionipivovaru.  Expertní degustace se uskuteční za účasti odborníků v oblasti pivovarnictví, potravinářství a certifikace kvality.

Mezinárodní pivní festival (pivofestival.cz)

K novinářům a partnerům festivalu promluvil nejen zakladatel festivalu Alois Srb, ale i děkan Zemědělské fakulty doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D., který přiblížil historii, současnost i budoucnost univerzitního pivovaru a možnosti studia pro budoucí uchazeče. Pivo se zde učí vařit jak studenti, tak od listopadu 2017 zájemci z řad široké veřejnosti pod vedením zkušených odborníků. Naši studenti tak mohou rozšířit řady pivovarníků, především na trhu nedostatkových sládků

Minipivovar - Zemědělská fakulta JU (jcu.cz)