Otevření Environmentálního centra SPU Nitra

Vzdělání a osvěta v oblasti změny klimatu a extrémů počasí je hlavním posláním nového Environmentálního centra, které bylo otevřeno v pátek 19. dubna 2024 v areálu Fakulty záhradnictva a krajinného inžinierstva (FZKI) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitře. Centrum poskytuje celou řadu simulátorů a vybavení v oblasti hydrologie, hydrodynamiky, hydrauliky, erozních jevů, meteorologie nebo pedologie.

Na pozvání děkana FZKI SPU v Nitře prof. Ing. Dušana Ignaze, Ph.D. se slavnostního otevření zúčastnily dvě zástupkyně z Katedry krajinného managementu Fakulty zemědělské a technologické JU Ing. Jana Moravcová, Ph.D. a Ing. et Ing. Vendula Moravcová, Ph.D. V rámci návštěvy byla domluvena budoucí možnost hlubší spolupráce s pracovníky nového Environmentálního centra s možností společných projektů případně stáží studentů
a pracovníků Jihočeské univerzity.

Více informací z otevření Environmentálního centra lze nalézt v aktualitě na webu SPU v Nitře.

Úvodní fotografie: SPU Nitra