MZe nabízí volné služební místo ministerského rady v odboru potravinářském v oddělení pro úřední kontroly v potravinovém řetězci

Hledáme nové kolegy do mladého přátelského kolektivu Odboru potravinářského. Nabízíme jedinečnou možnost podílet se na přípravě potravinářské legislativy na úrovni evropské i národní, zajištění bezpečnosti potravin a jejich správného označování. Zapojte se s námi do udělování značky Klasa a Regionální potravina. Podílejte se s námi na nastavení přístupu dozorových orgánů k úřední kontrole potravin. Nabízíme možnost školení BTSF (Better Training for Safer Food) probíhající v různých státech EU.

Náplň práce

• Tvorba celostátní koncepce dozoru nad trhem s potravinami.
  • Zajištění agendy vyplývající z požadavků nařízení (EU) č. 2017/625 o úředních kontrolách.
  • Koordinace dozorových orgánů, pokud jde o problematiku úředních kontrol, potravinářské výroby a bezpečnosti potravin.
  • Vývoji a úprava právních předpisů ČR a EU v oblasti potravinového práva.
  • Implementace unijních předpisů, které se týkají výroby, obchodní úpravy a prodeje potravin do zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a do příslušných prováděcích vyhlášek.
  • Zastupování České republiky při jednáních s potravinářskou problematikou v orgánech Evropské rady, Evropské komise a Codexu Alimentarius.
  • Aktivní komunikace s odbornou veřejností.

Požadované vzdělání: Ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu. Znalost angličtiny na komunikativní úrovni výhodou, ochota cestovat do zahraničí.

Nabízíme: pracovní místo ve 13. platové třídě + 5 týdnů dovolené, možnost home office, 5 dnů placeného indispozičního volna ročně, 1 den placeného volna na zajištění soukromých záležitostí ročně, pracoviště v centru Prahy, vlastní závodní stravování, příspěvek FKSP, možnost jazykového vzdělávání, možnost zajištění ubytování v Praze.

Přihlášky je možné podávat do 11. 4. 2024.

Bližší informace zde: https://portal.mze.cz/public/portal/mze/ministerstvo-zemedelstvi/volna-pracovni-mista/odborny-a-referent-ka-v-oddeleni-pro-uredni-kontroly-v-potravinovem-retezci