Návštěva dětí z montessori centra na školním pozemku
Ve středu 25. 5. 2016 uspořádaly pedagogové z MONTESSORI dětského centra Pomněnka pro své žáčky školní výlet a v rámci něho navštívily školní pozemek naší fakulty.
Byly pro ně připraveny různé zábavné a populárně-naučné akce. Dopoledne zhlédly divadelní představení Kolotoč pohádek v podání Vítězslava Marčíka ml. a seznámily se se zajímavostmi ze světa dravců. Odpoledne bylo zaměřeno zemědělsky. Velkým zážitkem pro děti byla možnost prohlédnout si a doslova osahat zemědělské stroje, které jsou na školním pozemku k dispozici. V této části se dětí ujal Ing. Josef Švajner. Další pracovníci z Katedry speciální produkce rostlinné seznámily děti s plodinami, které jsou zde pěstovány - dozvěděly se rozdíly mezi jednotlivými obilninami, byly poučeny o jejich pěstování a možnostech využití, prohlédly si porosty lnu, lupin, sóji, hrachu a řepky. Děti byly moc šikovné a snažily se samy jednotlivé rostliny rozpoznat a správně pojmenovat.
Děti, jejich učitelé, ale i pracovníci fakulty, kteří se jim v průběhu celého dne věnovali, prožili velice pěkný den. Byl pro ně zajímavou oboustranně obohacující zkušeností, která by se v budoucnu mohla opakovat i pro jiné školy a na dalších pracovištích fakulty.