Ocenění za dlouholetý přínos k rozvoji českého zemědělství

Rektor Jihočeské univerzity Bohumil Jiroušek ocenil v rámci oslav 30. let založení univerzity pana profesora Miloslava Šocha Pamětní medailí za dlouhodobý osobní přínos k rozvoji českého zemědělství.

Prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc., dr. h. c.

V roce 1978 absolvoval zootechnický obor na agronomické fakultě VŠZ v Praze. V roce 1985 ukončil postgraduální studium výživy a krmení hospodářských zvířat na VŠZ v Českých Budějovicích. V letech 1987–1990 externí aspiranturu na VŠZ Praha završil obhajobou disertační práce. Do roku 1990 působil na různých pracovištích v zemědělských podnicích. V roce 1997 mu byl udělen 2. atestační stupeň vědecké hodnosti na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity České Budějovice. V roce 1998 byl po úspěšné habilitaci jmenován docentem pro obor Zoohygiena na Fakultě veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. V roce 2007 byl jmenován profesorem pro obor Obecná zootechnika na SPU Nitra. Od roku 2007 se stal děkanem Zemědělské fakulty JU. Na postu děkana působil úspěšně dvanáct let. V současnosti na této fakultě vede Katedru zootechnických věd. Zabývá se mimo jiné fyziologií zátěže organismu hospodářských zvířat – především z hlediska bioklimatologie, welfare a etologie a nekonvenčními metodami prevence a ochrany zdraví zvířat. Je autorem více než 100 vědeckých článků a 3 patentů. Je členem řady odborných společností (Česká bioklimatologická společnost AV ČR, Agrární komory či České akademie zemědělských věd). Aktivně hovoří francouzsky a rusky, částečně anglicky.