IV. Letní škola molekulární biologie a biotechnologie 2021

V týdnu od 23. do 27. srpna 2021 se na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích uskutečnil již 4. ročník „Letní školy molekulární biologie a biotechnologie“ pořádané Katedrou genetiky a zemědělských biotechnologií.

Akce se zúčastnilo 6 středoškolských studentů z českobudějovických gymnázií se zájmem o genetiku a molekulární biologii. V rámci letní školy studenti absolvovali přednášky o moderních trendech v biotechnologiích a molekulárně-biologických metodách, ale hlavní náplní letní školy byla práce v laboratořích. Účastníci letní školy celý týden pracovali v malých skupinkách na projektech zaměřených na molekulární detekci borelií v klíšťatech a identifikaci bakteriálních patogenů rostlin. Na závěr letní školy studenti prezentovali získané výsledky.

Financování LŠ bylo podpořeno v rámci příspěvku na ROZVOJ VÝZKUMNÉ ORGANIZACE JU v roce 2020-2021, prostřednictvím MŠMT.